Buradasın
Anasayfa > Haberler > Pokémon Sword & Shield Resmi Olarak Duyuruldu

Pokémon Sword & Shield Resmi Olarak Duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde Nintendo, Pokémon Direct canlı yayınında Pokémon Company ve Game Freak iş birliği ile klasik RPG serisi olan Pokémon Sword & Shield oyununun yayınlanacağını duyurdu.

Aşağıda Pokémon Sword & Shield oyununa ait yayınlanan fragman bulunuyor. Kontrol edebilirsiniz.

Yeni bir oyun çıkıyor olması, yeni yaratıkların ve yeni bölgelerin de bu oyunla birlikte keşfedileceği anlamına geliyor.

Bu oyunda keşfedeceğimiz yeni bölgenin adı Galar. Bu Galar Bölgesi, biraz pastoral, biraz kırsal bir şehir karışımı gibi gözüküyor ve ayrıca daha önce görmeye alıştığımız İngiliz kırsallarını da biraz andırıyor. Bu yeni bölgemizde gezip göreceğimiz ve keşfedebileceğimiz çok fazla yeni yer de mevcut.

Bu oyunda keşfedeceğimiz yeni yaratıkların isimleri ise Grookey, Scorbunny ve Sobble. Bu yeni isimler kullanıcılara “starter” adı altında sunuluyor ve kullanıcılar bu isimler arasından istediklerini seçebiliyorlar.

En makul seçim bizce Scorbunny olacak gibi duruyor ama diğer seçimlerin de tabii ki kendilerine has özellikleri ve ayrıcalıkları da mevcut.

Nintendo Switch severler için oldukça etkileyici ve güzel bir adım olan Pokémon Sword & Shield, 2019 yılına şimdiden damga vurmuş gibi gözüküyor. Oyunun çıkış tarihi kesin olarak belirtilmemekle birlikte “2019 sonları” olarak yansıtılıyor.

Daha önce çıkmış olan Pokémon oyunları, oyuncular ve oyun basını tarafından eksik olarak değerlendirilmişti. Bu yeni çıkacak olan Pokémon Sword & Shield oyunu şimdiden çok fazla beklenti oluşturmuş durumda.


Benzer Başlıklar

Arda İlbeyli
Okuyan, araştıran, yazan bir oyunsever.

Bir cevap yazın

Top