Buradasın
Anasayfa > Haberler > Fortnite oyununun mobil sorunları hakkında Şubat 2019 raporu verildi

Fortnite oyununun mobil sorunları hakkında Şubat 2019 raporu verildi

Fortnite oyununun mobil sürümü milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Bu oyun, milyonlarca oyuncu tarafından da oynandığı için hata bulmak oldukça kolay oluyor. İşte bugün de oyunun geliştirici ekibi bir açıklama yaptı ve oyunun mobil sorunlarına değinildi. Bu açıklamada, “Mobil sorunlara odaklanmak için ekibimizi yeniden yapılandırarak büyük bir adım atıyoruz. Özellikle büyük hatalar ve süregelen özellik eklemeleri (Mesela nişan noktasını kullanarak yapı düzenleme ayarı.) üzerine yoğunlaşacağız.” dendi. Ardından da Şubat 2019 için bir rapor verildi.

Fortnite, mobil sürümünü daha iyi hale getirecek

Bahsetmiş olduğumuz rapora göre şu an bu video oyununda bilinen bolca hata bulunuyor. Ekip, “Halihazırda inşa etmekle ilgili sıkıntıları araştırıyoruz ve konu hakkında daha fazla bilgi edinmeyi umuyoruz.” diyor. Kullanıcı bir duvar düzenlerken parmağını sıfırlama butonunun yanına sürüklediğinde butonun çalışmaması hatası, Silah değiştirirken yakın nişan alma özelliğini bir süreliğine kullanamama hatası; Fortnite uygulaması silinip tekrar yüklendiğinde kullanıcı gösterge panelinin sıfırlanması ve Mobilde birini avlayınca izleyici simgesinin çıkmaması hatalarının düzeltileceği açıklandı.

Tüm bunların haricinde; Bir silahtan tek kullanımlık eşyaya geçerken çift dokunmanın kuşanılan silahın ateşleme görsel efektini tetiklemesi sorununun da çözüleceğini öğrendik. Bu video oyununa geçtiğimiz hafta v7.30 güncellemesiyle mobile oyun kumandası desteği gelmişti. Oyuncular, görüntülerini ve geri bildirimlerini paylaşarak ekibi oldukça mutlu etti. Ekip de, “Yaşadığınız sorunları gidermek için geliştirmedeki çabalarımız gitgide artacak. Oyun kumandası kullanırken daha rahat olmanızı sağlayacak ve deneyiminizi geliştirecek iyileştirmeler önümüzdeki birkaç güncellemeyle karşınızda olacak.” dedi.


Benzer Başlıklar

Kaan Gezer
Video oyunları için yazılı içerik üreten birisi. Doğal olarak video oyunu oynamaktan da zevk alıyor. Ayrıca boş zamanlarında metal tarzında müzik de besteliyor ama bu besteler oldukça amatör.
Top